Spotkanie, Więzienie, Czymże jest Miłość?

SPOTKANIE

Z nieba przyfrunął śliczny motyl. I usiadł na mym ramieniu. By chwile odpocząć. Ku mojemu zdziwieniu. Przemówił ludzkim głosem. Wyznał mi, że jest bardzo samotny. I podróżuje do ukochanej. Chciałby moc z kimś podzielić się sobą i miłością. Nie szuka ideału. Pragnie czułości, wrażliwości i dobra. Powiedziałem mu, żeby nie rezygnował z marzeń. By słuchał głosu serca. Zapewniłem, iż wkrótce odnajdzie swe szczęście. Uśmiechnął się. Pożegnał i odleciał.

WIĘZIENIE

Ty i ja. Odrębne dwa byty. Zamknięte w 4 ścianach samotności. Tu żyjemy i tworzymy. Wypatrując promieni słońca. Szukamy siebie. Malujemy obrazy naszymi marzeniami. Brak nam sił i odwagi. By przerwać zaklęty krąg. Co noc płaczemy w zimne poduszki. Dzień przynosi chwilowe ukojenie. Kurczowo trzymamy się nadziei. Że przyjdzie kiedyś taka chwila. W końcu wyfruniemy przez uchylone okno. I opuścimy ciasna klatkę. Spotkamy się w przestworzach nieba. Gdzie czeka na nas szczęście. A wieczna miłość połączy nasze serca…

CZYMŻE JEST MIŁOŚĆ?

Miłość nigdy nie umiera. Żyje w każdym. Przybiera rożne postacie. Łączy ludzi. Niektórzy twierdzą, że jej nie ma. Innym jej brakuje. Nie jest uczuciem łatwym. Miłość jest sztuką. Odmienia człowieka, życie. Musimy wciąż uczyć się kochać. Musimy uczyć się odpowiedzialności. Musimy okazywać troskę. Musimy okazywać szacunek. Musimy poznać drugą osobę. Musimy kochać bliźniego tak jak siebie samego. Musimy kierować się pokorą, odwagą i wiarą. Miłość sprawia, że zwyciężamy samotność. (z tomiku „Miłość to piękna idea”)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poezja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>